Zmiana nazewnictwa certyfikatów Huawei

Ostatnio na stronie Huawei pojawiła się ważna informacja o tym, że od 2/01/2019 zmianie ulega nazewnictwo certyfikatów technicznych. Producent nazwał tą operację “Huawei’s Certification System Upgrade”.

Celem tego zabiegu jest zmniejszenie liczby kategorii i nazewnictwa certyfikatów z dziewięciu (HCNA, HCVA, HCNP, HCDA, HCDP, HCIE itp.) do trzech (HCIA, HCIP oraz HCIE). Lietera I pojawiająca się we wcześniejszych skrótach oznacza skrót ICT czyli Information and Communications Technology.

Od początku 2019 roku certyfikaty HCNA (Huawei Certified Network Associate) będą się teraz nazywały HCIA (Huawei Certified ICT Associate).

Podobnie sprawy się mają z certyfikatami HCNP (Huawei Certified Network Professional).  W tym przypadku certyfikaty HCNP zmienią nazwę na HCIP (Huawei Certified ICT Professional).

Dla certyfikatów HCIE (Huawei Certified Internetwork Expert) sam skrót się nie zmieni ale już jego rozszerzenie jak najbardziej. Od teraz certyfikat HCIE należy rozumieć jako Huawei Certified ICT Expert.

Zmiany nazewnictwa certyfikatów – tabela

Nazewnictwo Certyfikatów do Grudnia 2018Nazewnictwo Certyfikatów od Stycznia 2019
HCNA: Huawei Certified Network AssociateHCIA: Huawei Certified ICT Associate
HCVA: Huawei Certified Vertical Associate
HCDA: Huawei Certified Development Associate
HCNP: Huawei Certified Network ProfessionalHCIP: Huawei Certified ICT Professional
HCDP: Huawei Certified Development Professional
HCIE: Huawei Certified Internetwork ExpertHCIE: Huawei Certified ICT Expert

Najważniejsze pytania

Zmiana nazw certyfikatów to jedno ale od razu nasuwa się pytanie co się stanie z certyfikatami osób, które jeszcze mają aktywne certyfikaty?

Na to i inne pytania są odpowiedzi są poniżej:

Czy ważne certyfikaty będą ciągle respektowane przez Huawei’a?

Huawei potwierdza, że certyfikaty będą ważne aż do upływu ich daty ważności.

Czy za zmianą nazewnictwa certyfikatów idą także zmiany w zakresie materiałów do egzaminów?

Zmiana nazewnictwa nie ma żadnego wpływu na zakres materiałów. Na stronach Hauwei można znaleźć materiały szkoleniowe do egzaminów jeszcze ze starym nazewnictwem. Nadal są one aktualne i obowiązują w ramach egzaminów certyfikacyjnych.

Czy za zmianą nazewnictwa certyfikatów idą także zmiany w zakresie pytań na egzaminach?

Zmiana nazewnictwa certyfikatów nie wpływa na zmianę pytań na egzaminach.

Źródło: Huawei.com

Udostępnij ten wpis:

Zobacz też:

8 września, 2023

PROMOCJA TRWA DO 31 GRUDNIA 2023! W promocji Huawei Storage Fast Track dostawa wybranych rozwiązań jest skrócona do 3 tygodni!Dodatkowo zapytaj...

1 marca, 2019

Od początku marca 2019 roku oficjalną wersją egzaminu Huawei HCIE Routing & Switching będzie wersja 3.0. Uczestnicy, którzy wezmą udział w szkoleniu...